Cafeneaua Trandafirul-bleu

Imi doresc ca acest forum sa poarte amprenta celui care alege sa-si impartaseasca gandurile, sentimentele in scris sau imagini(poze), despre el, ea, viata, dragoste, prietenie

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

DESPRE PLANTE BENEFICE......

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚

Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 2185
Puncte Puncte : 2448
Reputatie Reputatie : 3
Varsta Varsta : 73
Localizare Localizare : Galati

MesajSubiect: DESPRE PLANTE BENEFICE......   Vin Iul 22, 2016 8:10 am

Stiati ca… Iarba grasa,pe care o smulgeam,tupeam si jumuleam cat mai mult cand eram mai mica pentru a o da mancare la porci si rate( aici ,o tocam marunt) este benefica pentru sanatatea noastra?!
De asta ratele,cresteau atat de sanatoase si viguroase, precum si rapid???
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.anitanna.wordpress.com
ana16
♚Admin♚
♚Admin♚

Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 2185
Puncte Puncte : 2448
Reputatie Reputatie : 3
Varsta Varsta : 73
Localizare Localizare : Galati

MesajSubiect: NERVI....   Vin Iul 22, 2016 8:12 am

Nu mai postez pentru ca mi se injumatatesc si sterg posarile pe care le fac ori aduc..sunt ale mele ..nu sunt copiate..sursa blogul meu: Trandafirul Cafeneaua Rosie,blog anitanna...
Se spune ca ea ofera beneficii uriase pentru sanatate…contine cantintati mari de fier si calciu si care sustin sanatatea oaselor pentru cine o consuma ,o foloseste.
Seminetele ei sunt extrem de puternice, iar ea supravietuiste 25 de ani ,deci stimuleaza si sistemul imunitar..
Contine cantitati mari de vitamnina A mai mult chiar decat toate legumele cu frunze verzi
Previne cancerul si contine acizi grasi omega-3 care previn atacurile de cord si cerebrale…
Asa ca haideti sa mancam…iarba grasa !
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.anitanna.wordpress.com

DESPRE PLANTE BENEFICE......
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cafeneaua Trandafirul-bleu :: Discutii :: Topicul zilei-
Mergi direct la: